Nyheter
- P10: Sporting vit och röd fortsätter Juniorcupen med hemmamatcher 3.8 kl. 18:00 i Lappfjärd
- P10: Idag 26.6 kl. 18 på Östra sidans plan
- Medlemspublikation 2023
- P10: Sporting vit och röd inleder Juniorcupen med hemmamatcher 4.6 kl. 17:00 i Lappfjärd
- P10: Säsongens första hemmamatcher 1.6 kl. 18:00 på Braheplan
- Brons och åttonde plats i Nakkila för P10
Nästa match
Juniorcupen
Lagets kontaktpersoner
Tränare
Kim Hautaviita 0442578069 kim_hautaviita@hotmail.com |
Assisterande tränare
Mika Kaarre |
Lagledare
Ove Westerlund 0405535369 westerlund.ove@gmail.com |
Materialförvaltare
Marko Äbb 0405962374 markoabb@gmail.com |
Matias Villgren 0405359901 matias.villgren@gmail.com |
Tabellen
Juniorcupen
Lag | M | V | O | F | M | P | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | VPS-j Valkoinen | 14 | 11 | 1 | 2 | 77 – 27 | 34 |
2 | I-JBK | 14 | 11 | 1 | 2 | 59 – 28 | 34 |
3 | Vasa IFK Ole | 14 | 9 | 1 | 4 | 60 – 27 | 28 |
4 | Sundom IF | 14 | 9 | 1 | 4 | 49 – 20 | 28 |
5 | Vasa IFK Pekka | 14 | 9 | 1 | 4 | 56 – 32 | 28 |
6 | Sporting Kristina Röd | 14 | 9 | 0 | 5 | 70 – 33 | 27 |
7 | VPS-j Musta | 14 | 8 | 0 | 6 | 64 – 33 | 24 |
8 | Malax IF | 14 | 7 | 1 | 6 | 35 – 30 | 22 |
9 | Kraft FF | 14 | 6 | 2 | 6 | 34 – 27 | 20 |
10 | Norrvalla FF | 14 | 6 | 1 | 7 | 28 – 30 | 19 |
11 | BK-48 | 14 | 5 | 1 | 8 | 43 – 46 | 16 |
12 | Vasa IFK Asken | 14 | 5 | 0 | 9 | 27 – 52 | 15 |
13 | FC KoMu | 14 | 2 | 0 | 12 | 17 – 57 | 6 |
14 | Sporting Kristina Vit | 14 | 2 | 0 | 12 | 9 – 116 | 6 |
15 | Solf IK | 14 | 1 | 0 | 13 | 16 – 86 | 3 |
Spelare
Kommande matcher
Juniorcupen
NRO | PVM | KLO | KENTTÄ | KOTI | VIERAS | TULOS |
---|
Spelade matcher
Juniorcupen
NRO | PVM | KLO | KENTTÄ | KOTI | VIERAS | TULOS |
---|---|---|---|---|---|---|
24.08.2023 | 17:30 | Kristinestad | Sporting Kristina Röd | Sporting Kristina Vit | 11-2 | |
17.08.2023 | 18:20 | Kristinestad | Vasa IFK Pekka | Sporting Kristina Vit | 13-1 | |
17.08.2023 | 18:20 | Kristinestad | Vasa IFK Ole | Sporting Kristina Röd | 6-1 | |
17.08.2023 | 17:30 | Kristinestad | Sporting Kristina Vit | Vasa IFK Ole | 0-13 | |
17.08.2023 | 17:30 | Kristinestad | Sporting Kristina Röd | Vasa IFK Pekka | 7-0 | |
11.08.2023 | 18:05 | Sundom | Sporting Kristina Röd | Solf IK | 17-1 | |
11.08.2023 | 18:05 | Sundom | Sporting Kristina Vit | Sundom IF | 0-6 | |
11.08.2023 | 17:15 | Sundom | Sundom IF | Sporting Kristina Röd | 4-1 | |
11.08.2023 | 17:15 | Sundom | Solf IK | Sporting Kristina Vit | 1-2 | |
03.08.2023 | 19:00 | Kristinestad | VPS J Valkoinen | Sporting Kristina Vit | 13-0 | |
03.08.2023 | 19:00 | Kristinestad | VPS J Musta | Sporting Kristina Röd | 8-4 | |
03.08.2023 | 18:00 | Kristinestad | Sporting Kristina Vit | VPS J Musta | 0-14 | |
03.08.2023 | 18:00 | Kristinestad | Sporting Kristina Röd | VPS J Valkoinen | 4-5 | |
27.07.2023 | 19:00 | Närpes | Närpes Kraft FF | Sporting Kristina Vit | 8-0 | |
27.07.2023 | 19:00 | Närpes | Malax IF | Sporting Kristina Röd | 1-3 | |
27.07.2023 | 18:00 | Närpes | Sporting Kristina Vit | Malax IF | 0-9 | |
27.07.2023 | 18:00 | Närpes | Sporting Kristina Röd | Närpes Kraft FF | 2-4 | |
26.06.2023 | 19:00 | Kristinestad | Sporting Kristina Vit | FC KoMu | 3-0 | |
26.06.2023 | 19:00 | Kristinestad | Sporting Kristina Röd | I-JBK | 8-2 | |
26.06.2023 | 18:00 | Kristinestad | I-JBK | Sporting Kristina Vit | 12-0 | |
26.06.2023 | 18:00 | Kristinestad | FC KoMu | Sporting Kristina Röd | 0-3 | |
15.06.2023 | 19:00 | MTV 5 | FC Sport T-12 | Sporting Kristina Röd | 1-2 | |
15.06.2023 | 19:00 | MTV 5 | BK-48 | Sporting Kristina Vit | 11-0 | |
15.06.2023 | 18:00 | MTV 5 | Sporting Kristina Vit | FC Sport T-12 | 0-4 | |
15.06.2023 | 18:00 | MTV 5 | Sporting Kristina Röd | BK-48 | 5-0 | |
04.06.2023 | 18:00 | Kristinestad | Sporting Kristina Vit | Norrvalla FF | 0-2 | |
04.06.2023 | 18:00 | Kristinestad | Sporting Kristina Röd | Vasa IFK Asken | 3-0 | |
04.06.2023 | 17:00 | Kristinestad | Vasa IFK Asken | Sporting Kristina Vit | 3-1 | |
04.06.2023 | 17:00 | Kristinestad | Norrvalla FF | Sporting Kristina Röd | 0-1 |